‘Planet Jean’, de nieuwe denimlijn van Le Fabuleux Marcel de Bruxelles, zet in op duurzaamheid met een breed scala aan verantwoordelijke geproduceerde silhouetten voor zowel vrouwen als mannen.
Voor een doorsnee jeans is gemiddeld zo’n 7.000 liter water nodig. Door middel van innovatieve wastechnieken, slimmer watergebruik en efficiëntere processen slaagt Le Fabuleux Marcel de Bruxelles er echter in om tot 70% minder water, 67% minder chemicaliën en 11% minder energie te verbruiken bij het produceren van een jeans. Indrukwekkend, maar daar stopt het merk niet.
Zo maakt het voor de back patch geen gebruik van leder, maar wel van reststoffen. Het label schrapt ook de traditionele metalen rivetten die jeans moeilijker te recycleren maken. Tot slot worden de ‘whiskers’ (de kenmerkende lichtere lijnen ter hoogte van de heup en lies) niet manueel geschuurd maar met lasertechnologie aangebracht.
No-nonsense denim
De pasvormen van de collectie variëren van wide leg en barrel fits tot rechte en slim modellen. Een brede waaier aan washings, van diep rauw indigo tot zacht gewassen lichtblauw, maken van de denimbroeken van ‘Planet Jean’ de ideale basis voor een minimalistische garderobe. “Planet Jean combineert de signature esthetiek van Le Fabuleux Marcel de Bruxelles met perfecte fits en tijdloze washings. Het is denim zoals wij het zien: no-nonsense, veelzijdig en made-to-last”, aldus Veerle Merckx, Product Manager bij Planet Jean.
De denimlijn ‘Planet Jean’ is net als de overige collectie van Le Fabuleux Marcel de Bruxelles exclusief bij ZEB te verkrijgen.