Na het vertrek van Francesco Risso in juni heeft Marni een nieuwe creatieve leider gevonden: de Belgische ontwerpster Meryll Rogge neemt het roer over bij het iconische Italiaanse modehuis. Dat maakte moederbedrijf OTB vandaag bekend.

“Het is een enorm genoegen om Meryll bij Marni te verwelkomen”, aldus Stefano Rosso, CEO van Marni. “Ze is een uitzonderlijk creatief talent en een inspirerende vrouw. Haar visie en expertise zullen een sleutelrol spelen in de toekomst van dit mooie merk.”

Ook OTB-oprichter Renzo Rosso is enthousiast: “We hebben veel sterke kandidaten ontmoet, wat bewijst dat Marni nog steeds creatieve geesten van over de hele wereld aantrekt. Meryll wist ons te overtuigen met de gevoeligheid waarmee ze het DNA van het merk herinterpreteerde, met een hedendaagse visie die alle aspecten van Marni omarmt, van accessoires tot interieur, communicatie en speciale projecten.”

Prestigieuze prijzen

De ontwerpster, afgestudeerd aan de Antwerpse Modeacademie, deed ervaring op bij Marc Jacobs in New York en als hoofdontwerper bij Dries Van Noten. In 2020 startte Rogge haar eigen label, waarmee ze ondertussen prijzen en nominaties verzamelde bij onder andere Andam, LVMH en Woolmark. Haar ontwerpstijl is speels, krachtig en altijd gericht op draagbaarheid. “We zijn momenteel een team van alleen vrouwen, en we dragen onze eigen kleding elke dag”, vertelde ze aan Vogue voor haar herfst/wintershow van 2025–2026.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Meryll Rogge (@meryllrogge)

Nieuwe wind

Rogge volgt Francesco Risso op, die Marni bijna tien jaar lang leidde. Ze krijgt nu de taak om het merk opnieuw op de kaart te zetten en is alvast gemotiveerd: “Ik voel me vereerd om me aan te sluiten bij Marni, een huis dat ik al lang bewonder om zijn onafhankelijke geest. Deze rol overnemen na zulke visionaire ontwerpers is tegelijk een les in nederigheid en een bron van inspiratie.”

Met de aanstelling van Rogge vervolledigt OTB zijn creatieve reorganisatie, nadat eerder ook Glenn Martens (Maison Margiela) en Simone Bellotti (Jil Sander) nieuwe functies kregen. Rogge is op dit moment de enige vrouwelijke creatief directeur binnen het OTB-modehuis.