Dat Belgen het goed doen in het buitenland wisten we al langer dan vandaag. Zo werd het jonge Belgische luxe breilabel Tuinch nu ook opgepikt door it-girl en succesvol blogster Olivia Palermo.
Olivia Palermo, die met haar 4,6 miljoen volgers op Instagram één van de invloedrijkste bloggers ter wereld is, noemt Tuinch op haar persoonlijke blog als één van de twee veelbelovende nieuwkomers onder de kasjmiermerken:
Deze ontwerpers (Tuinch en Sally LaPointe) leggen de lat voor luxe kasjmier een stuk hoger en vormen daarmee een uitdaging voor gevestigde waarden als Loro Piana en Brunello Cucinelli. – Olivia Palermo
Nog niet eerder van Tuinch gehoord? Wij spraken oprichtster en ontwerpster Veronique Vermussche enkele weken geleden. Lees hier het interview:
Wat is het verhaal achter Tuinch?

Waar haal je je kasjmier?
“Mijn kasjmier haal ik bij de nomaden in de Himalaya. Die nomaden worden door de overheid heel goed afgeschermd van de buitenwereld, maar dankzij een contactpersoon ben ik toch tot bij hen geraakt. Kasjmieren sjaals weven is daar een eeuwenoud ambacht die van generatie op generatie doorgegeven werd. Bovendien kunnen de geiten in de Himalaya vrij rondlopen en naar hartenlust grazen. Dat in tegenstelling tot bijvoorbeeld in China, waar de kwaliteit van het kasjmier achteruit gaat door de massaproductie”
Hoe begin je aan een nieuw ontwerp?
“De ideeën komen als ik aan het breien ben. Zo probeer ik een nieuwe steek uit en als die me aanstaat gebruik ik die bijvoorbeeld voor een mouw en van daaruit ga ik verder. Mijn designs zijn steeds edgy en hebben uitgesproken details. Daarin wil ik me onderscheiden van andere luxemerken zoals Brunello Cucinelli, die kasjmier meestal vertalen naar klassieke basics.”
Meer info en verkooppunten via www.tuinch.com.