La Plagne hoort al jaren bij de favoriete skigebieden van veel Belgen. Als een van de eerste moderne skistations van Frankrijk zette het ooit de toon, en ook in 2026 blijft het brandend relevant. Dit moet je weten.
La Plagne strekt zich uit over 225 km pistes binnen het Paradiski-gebied, met een hoogtebereik tot ruim 3 000 m. Het bestaat uit elf dorpen met elk een eigen karakter. Enerzijds vind je er meer traditionele skidorpen zoals Montchavin-Les Coches en Champagny-en-Vanois. Anderzijds telt het gebied een verschillende hooggelegne locaties zoals Plagne Centre en Plagne Bellecôte, ontworpen vanaf de jaren zestig door architect Michel Bezançon, die het station uittekende als een geïntegreerd resort met alle nodige faciliteiten in-house én ski-in/ski-out.
Grootste wintersporttrekpleister ter wereld
Vandaag trekt La Plagne meer dan 2 700 000 skidagen (winter 24-25), wat van het Franse skidorp de grootste wintersporttrekpleister ter wereld maakt. En met een goede reden: La Plagne is misschien wel het meest veelzijdige skioord van de Alpen. Eerst en vooral wat de pistes betreft. Met 225 km aan pistes tussen 1.250 en 3.080 m hoogte heeft La Plagne werkelijk voor ieder wat wils. Het gros van de pistes is blauw, wat van La Plagne een ideale bestemming maakt voor families of beginnende skiërs. Maar ook voor meer geavanceerde skiërs biedt het domein voldoende uitdaging met 35 rode, 17 zwarte pistes en 55 km langlaufpistes.
Vertier naast de piste
Ook naast de piste biedt La Plagne talloze ontspanningsmogelijkheden, wat het fijn vertoeven maakt voor zowel sneeuwsporters als voor wie de bergen op een andere manier ontdekken. In La Plagne bevindt zich immers de enige bobsleebaan van Frankrijk. Deze werd gebouwd voor de Winterspelen van 1992 en biedt als enige piste ter wereld de mogelijkheid aan om te Bob Raften. Nog zo’n ervaring die je enkel en alleen in La Plagne kan beleven, is de Aérolive activiteit. Deze unieke gondel werd ontworpen zonder ramen of zitplaatsen, voor een panoramische ervaring in directe verbinding met de bergen.
Andere activiteiten die je misschien niet alleen in La Plagne vindt, maar wel het vermelden waard zijn: hondensleeën, yogalessen en wellnessen.
Topadresjes
Tot slot heft La Plagne heel wat fijne adresjes : dankzij de diversiteit van het gebied beschikt La Plagne over een mooi aanbod aan goede adressen. Verwacht je in La Plagne niet aan chique vijfsterrenresorts of Michelin-restaurants, maar wel aan gezellige chalets en lokale restaurants, desalniettemin met een onberispare service. Neem nu het gloednieuwe PopAlp Hotel, dat deze winter zijn deuren opende. Hier verblijf je vanaf 280 € per nacht in een ruime tweepersoonskamer, inclusief ontbijt. Het hotel huist in het oudste hotelgebouw van La Plagne (vroeger: Christina hotel) en biedt voldoende comfort voor een weekje in de bergen. Extra handig: de skishop op het gelijkvloers en de ligging aan de piste, met directe toegang tot vier verschillende skiliften.
La Plagne blijft een democratisch skioord waar zowel families en vriendengroepen als koppels een uiterst fijne skivakantie kunnen beleven, zonder al te diep in de buidel te hoeven tasten.
Onze essentials om ten volle te genieten
Om deze alpine escapade compleet te maken, zijn een aantal onmisbare zaken essentieel. Een comfortabele en veilige rit aan boord van een Volvo maakt het mogelijk om de bergen helemaal zorgeloss te verkennen ; wij kozen voor de Volvo EX90, een elektrische SUV. Op het gebied van verzorging helpen producten van La Roche-Posay, zoals de zonnebescherming Anthelios UV Mune of de handcrème Cicaplast, de huid te beschermen tegen de invloeden van kou en hoogte. Voor de plezierige pauzes passen een heerlijk frisse Coca-Cola en de Ricola snoepjes met alpenkruiden perfect bij de ontspanningsmomenten, na een dag op de piste of tijdens een wandeling in de frisse buitenlucht.

©Shevi Shenaj van Studio Approximatif

©Shevi Shenaj van Studio Approximatif

©Shevi Shenaj van Studio Approximatif

©Shevi Shenaj van Studio Approximatif
Reserveren : www.laplagneresort.com
Met dank aan onze partners : La Plagne, Volvo, La Roche-Posay, Ricola en Coca Cola.